Pravilna prehrana u 1.c
Autor: Dijana Marić, 19. 4. 2015.

Pravilna prehrana posebno je značajna u razdoblju odrastanja. Zdrave prehrambene navike u djetinjstvu utječu i na način prehrane u kasnijem životu pa tako i na zdravlje.

U sklopu nastave prirode i društva na temu: „Zdravlje“, učenici 1.c razreda donijeli su voće u školu i pomoću sokovnika miksali više vrsta voća (limune, naranče, jabuke). Govorili smo o važnosti voća u svakodnevnoj prehrani i zaključili da sokovi od voća i povrća (ako je moguće iz organskog uzgoja) daju sve vitamine, minerale, soli, enzime i aminokiseline potrebne našem tijelu za zdrav razvoj.

Sokovi od voća su ČISTAČI tijela, a od povrća HRANITELJI I OBNOVITELJI tijela!

Evo kako i Vi možete napraviti zdrav i čudesan napitak:

1.     Iscijedite 3 naranče

2.     1 bananu ogulite, dodajte 1 žlicu limunovog soka pa usitnite pomoću električne sjeckalice (blendera)

3.     Dodajte 1 žličicu meda, sok od naranče i pola žličice cimeta.

U SLAST!

Anita Svilokos, učiteljica 1.c