Izvanučionička nastava 8. razreda NP RISNJAK - FUŽINE
Autor: Dijana Marić, 10. 6. 2016.

Dana 7. lipnja 2016. učenici osmih razreda  sudjelovali su na izvanučioničkoj  nastavi.

Cilj  je bio upoznati smještaj, klimu i vegetaciju Gorskog kotara i NP Risnjak.

Planinski masiv Risnjak (1528m) dominira sjeverozapadnim dijelom Gorskog kotara, a NP Risnjak zauzima središnje i najzanimljivije područje tog masiva.

Posjetili su NP Risnjak, te uz pratnju stručnog vodiča prošetali poučnom stazom Leska i upoznali se sa biljnim i životinjskim svijetom. Razgledali su obilježja prirodnih fenomena: ponikvu, vjetroizvalu, šumu, gorsku livadu, šume bukve i jele, ponor, te hranilišta za divljač  i osmatračnice. Na Risnjaku su i staništa risa, mrkog medvjeda, divokoze, jelena i orla zmijara.

Nakon toga posjetili smo špilju Vrelo staru oko tri i pol milijuna godina. Špilja je dugačka tristotinjak metara i bogata je stalaktitima, stalagmitima i špiljskim jezerom.

Okrijepili su se u Fužinama i prošetali uz jezero.

Danijela Medjed - Sertić, prof.