Tajni život zvijezda
Autor: Dijana Marić, 26. 10. 2016.

U ponedjeljak 24. listopada našu školu posjetio je  poznati hrvatski fizičar prof.dr.sc. Ivica Puljak. Učenicima trećih razreda i grupi astronoma naše škole održao je izvrsno predavanje na temu TAJNI ŽIVOT ZVIJEZDA.

Učenici su naučili puno toga: zvijezde, odnosno planete, se nalaze u Galaksiji, zvijezda ima podjednak broj kao i zrnaca pijeska našeg planeta, najveća planeta je Canis Majoris, naš planet Zemlja, zajedno sa sedam drugih planeta nalazi u Sunčevu sustavu. Crna rupa je nakupina mnoštvo zvijezda, zvijezde se rađaju tako što se na jednom mjestu nakupljaju različiti plinovi i one tako rastu, a nakon nekog vremena umiru i još puno, puno zanimljivosti o zvijezdama.

Tijekom cijelog predavanja profesor je na zanimljiv način uključivao učenike koji su sa zadovoljstvom odgovarali na njegova pitanja i izvodili potrebne zaključke.

Hvala Uršinoj mami Snježani što nam je organizirala dolazak prof.dr.sc. Ivice Puljka.

Radojka Kozina, učiteljica mentorica