Dabar - međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja - rezultati
Autor: Dijana Marić, 14. 11. 2016.

Naša škola uključila se u međunarodnu inicijativu Dabar koja promiče informatiku i računalno razmišljanje. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga "Suradnici u učenju" uz podršku Hrvatskog saveza informatičara i Visokog učilišta Algebra, CARNeta te CROZ-a.

Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja.

Sudjelovanjem u njoj želimo učenicima pokazati da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji učenje i razvoj računalnog razmišljanja čine zanimljivijim i dinamičnijim.

Natjecanje se odvijalo od  7. - 11. studenog 2016. na CARNetovom sustavu Loomen. U Hrvatskoj je sudjelovalo ukupno 5927 učenika osnovnih i srednjih škola.

U našoj školi sudjelovao je 21 učenik iz sedmog i osmog razreda koji pohađaju izbornu nastavu informatike.

Učenici sedmog razreda Luka Malović i Romano Randić svojim rezultatom nalaze se među 10% najboljih u svojoj kategoriji od 19 najboljih rezultata u Hrvatskoj.

Učenik osmog razreda Mislav Jurišić svojim rezultatom nalazi se među 10% najboljih u svojoj kategoriji odnosno 5. mjesto od 18 najboljih rezultata u Hrvatskoj. Također među 10% najboljih rezultata nalazi se i učenik osmog razreda Aleksandar Buinac.

Zahvaljujem se svim učenicima koji su sudjelovali.. te nadamo se sudjelovanju iduće školske godine.

Svi zainteresirani učenici mogu pregledati primjere zadataka na poveznici:

Dijana Marić, uč. inf.

U prilogu slike i liste rezultata...

Priloženi dokumenti:
MegaDabar_-_8._razred.pdf (235.92 KB)