Različitost je bogatstvo
Autor: Dijana Marić, 13. 11. 2016.

Učenici 1.a razreda na satu razrednika obilježili su Međunarodni dan tolerancije. Cilj je bio potaknuti zajedništvo i toleranciju različitosti u razredu. Kroz razgovor i radionicu učenici su učili kako poštovati i uvažavati drugačije od nas. U radionici Krug učenici su bili postavljeni u formu kruga, te su se na određeni znak kretali ili mijenjali smjer.

Korišteni su primjeri iz svakodnevnog života ( U krug neka uđu svi koji vole jesti pizzu, koji vole puno pričati, koji imaju plave oči, koji se vole igrati loptom itd.) U trenutku kada su učenici izvan kruga, a neki u krugu uočavaju se sličnosti i različitosti među njima.

Ovom radionicom naglašena je važnost upoznavanja prijatelja, te uočavanje i uvažavanje različitosti u razredu.

Ivana Kovačević, učiteljica 1.a