Trećaši u Vodoopskrbi Petrinja
Autor: Dijana Marić, 21. 3. 2017.

Znamo, 22. ožujka Svjetski je dan voda. Da bi ga obilježili 17. 3. posjetili smo Vodoopskrbu  Kupa u Petrinji.

Tamo nas je dočekala ljubazna voditeljica. Redom nam je pokazivala gdje se voda crpi iz Kupe, prostorije  gdje se pročišćava i obogaćuje ozonom i u taložnici vidjeli filtriranje vode. Na kraju cijevima, tako čista voda, dolazi u naše domove i mi je pijemo.

Naučili smo naj bitnije, da postoje ljudi koji crpe vodu iz Kupe i brižno ju čiste da bi je mi mogli bez poteškoća koristiti.

Mnogi od nas mislili da voda u  naše domove dolazi odnekud ispod zgrade, iz nekakvih izvora, iz boca i tko zna što još.

Nakon obilaska počastili su nas sokovima i bombonima. Svi smo još dobili privjesak za ključeve.Zadovoljni smo se vratili u Sisak.

Nika Baniček, 3.a

Slike u nastavku...