Najpoznatije povijesne osobe naše županije - projekti u 3.a
Autor: Dijana Marić, 10. 4. 2017.

U sklopu učenja o našoj županiji nekoliko učenica izradile su projekte o poznatim povijesnim osobama naše županije.

Urša Kobal nam je prezentirala sisačkog slikara Slavoljuba Slavu Striegla, Nika Baniček sisačkog kipara Želimira Janeša, Arnela Živanović hrvatskog branitelja Marijana Celjaka, Chiara Palaić političare i književnike Stjepana i Antuna Radića, Marta Marić hrvatskog kneza koji je vladao Siskom početkom 9. stoljeća Ljudevita Posavskog i Iva Pišonić kipara, slikara i dizajnera Ivicu Antolčića.

Ovim projektima smo saznali puno toga o aktivnostima i doprinosima poznatih osoba našega kraja za naš grad, županiju i našu Republiku Hrvatsku.

Radojka Kozina, učiteljica mentor