Državno natjecanje iz katoličkog vjeronauka
Autor: Dijana Marić, 10. 4. 2017.

Učenici naše Škole: Petra Randić, Josip Kapetanić, Matija Lukšić i Ema Jajčinović sudjelovali su na Državnom natjecanju iz vjeronauka od 5. do 7. travnja 2017. koje se održalo u Topuskom.

Ovogodišnja tema je „Misijska djelatnost Crkve“, a ukupno je sudjelovalo 43 najbolje ekipe (21 osnovna škola) s 220 natjecatelja i mentora koje su pokazale zavidno znanje na školskim, županijskim i biskupijskim natjecanjima.

Natjecanje je otvorio sisački biskup Vlado Košić koji je prije svega čestitao predstojnici Katehetskog ureda s. Smilji Čirko i njezinim suradnicima na uloženom trudu u organizaciji, te svim natjecateljima uputio riječi ohrabrenja pohvalivši njihov trud i zauzetost.

Okupljenima se obratio pomoćnik ministra znanosti i obrazovanja Momir Karin, ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje Jadranka Žarković Pečenković, župan Sisačko-moslavačke županije Ivo Žinić, načelnik Općine Topusko Vlado Muža, ravnateljica OŠ Vladimira Nazora iz Topuskog Jana Markulin  i Ravnatelj Papinskih misijskih djela u Hrvatskoj vlč. Antun Štefan,, a svoje video poruke iz misija u Africi uputili su vlč. Velimir Tomić i vlč. Ivan Stojanović.

U glazbeno-scenskom dijelu programa nastupila je sisačka muška Klapa Kolapjani, Tamburaški orkestar „Janko Stjepušin“ iz Martinske Vesi, članovi Marijine legije iz Petrinje, učenici OŠ Mate Lovraka iz Petrinje i OŠ Komarevo, OŠ Vladimira Nazora iz Topuskog i OŠ Ivana Kukuljevića iz Siska, a program su vodili vjeroučitelji Nikolina Milatović i Marko Mihalić.

Naši učenici završili su na 17. mjestu na razini Države, pa im od srca čestitamo.

Zoran Vračan, prof.