Nek svud' ljubav sja! – obilježavanje Dana škole
Autor: Dijana Marić, 28. 5. 2017.

„Dijete se nalazi vrlo blizu svježem izvoru života, jer je njegov život tek na početku. Biti učitelj znači imati veliko poštivanje prema njegovu gledanju, osjećajima, mišljenju i stvaralaštvu, jer se tu susreće ono što je izvorno, što se ne smije zanemariti niti čime se može manipulirati, nego prihvatiti i pomoći da se razvija na udivljenje sviju koji ga okružuju.“.

Ove riječi Alojzija Hoblaja najbolje opisuju rezultat cjelogodišnjeg stvaralaštva učitelja i učenika naše škole koji je 25. svibnja 2017. predstavljen na priredbi povodom Dana škole. Gluma, recitacija, pjesma i ples učenika činili su skladan i kreativan kolaž dječjeg stvaralaštva koji je izazvao i smijeh, a i poneku suzu okupljene publike.

Školski zbor, pod voditeljskom palicom učiteljice glazbene kulture Elije Bratić izveo je pjesme Lijepa riječ sva vrata otvara i Nek' svud ljubav sja, a počastili su nas i plesnom točkom. Najmlađi glumci iz dramske skupine 1. i 2. razreda koju vodi učiteljica Maja Pirc predstavili su se igrokazima Jadranke Čunčić Bandov, a recitatori učiteljica Snježane Tušar i Diane Mesić pokazali su svoje umijeće recitiranja baš kao i učenice Una Vasilik i Karla Panižić koje su na poticaj učiteljice Irene Balen-Gorišek postigle najbolje rezultate na školskom natjecanju u kazivanju poezije.

Mlade glazbenice koje polaze Glazbenu školu Frana Lhotke u Sisku, Maja Batinjan i Elena Kovačić, zasvirale su flaute u duetu, a violinskim nastupom oduševio nas je Luka Mustapić.

Publika se zarazila plesnim ritmom koji su na pozornicu donijeli polaznici Dramske skupine engleskog jezika i njihova voditeljica, teacher Flora Žuta. Pripremili su pjevno- plesnu točku: 5 little monkeys! Taktovi pjesme Mamma Mia! na koju su zaplesale polaznice plesne skupine koju vodi učiteljica Anita Svilokos najavili su skori dolazak kraja školske godine, približavanje dugog toplog ljeta tijekom kojega će se djeca, sjećajući se škole, zasigurno prisjetiti i ovog velikog školskog nastupa, a njihovi učitelji skupljati snagu i ideje za nove stvaralačke pothvate.

Iva Dužić, knjižničarka

Slike u nastavku...