Terenska nastava učenika 5. razreda – Arheološki muzej i Muzej iluzija
Autor: Dijana Marić, 3. 5. 2018.

Učenici 5. razreda posjetili su sa svojim razrednicama i učiteljicama Arheološki muzej i Muzej iluzija. U Arheološkom muzeju učenici su posjetili Egipatski i Antički postav primjenjujući stečeno znanje na nastavi na primjerima izvorne stvarnosti. Zagrebačka lanena knjiga, sarkofazi, mumije, antički nakit i posuđe, sve je to oživjelo i približilo povijest učenicima.

Preko Zrinjevca i Gornjeg grada te prolazeći kroz Kamenita vrata učenici su se došetali do Muzeja iluzije. Brojni hologrami, optičke iluzije, beskonačna soba, kosa soba u kojoj se treba oduprijeti gravitaciji, mozgalice koje treba riješiti izazvali su oduševljenje učenika.

Na ovoj terenskoj nastavi učenici su puno naučili, ali su i kroz igru zaključili da mnoge stvari nisu baš onakve kakvima se čine.  smiley

Vedrana Šimić, prof. i Dijana Skrbin Kovačić, prof.

Fotografije u nastavku...