Izvanučionička nastava 7. razreda u Zagreb
Autor: Dijana Marić, 10. 5. 2018.

Učenici 7. razreda otišli su 9. svibnja 2018. godine na planiranu izvanučioničku nastavu u Zagreb. Posjetili su Hrvatski sabor, Prirodoslovni muzej i Galeriju Klovićevi dvori. U Saboru su učenici imali prilike saznati o prošlosti te institucije, radu Sabora te su prisustvovali sjednici Sabora. Dok su sjedili na galeriji i slušali raspravu, učenike su pljeskom pozdravili prisutni zastupnici što je izazvalo veliko oduševljenje među učenicima.

U Prirodoslovnom muzeju učenici su obišli Zoološki postav. Kako izgleda primjer mimikrije, koliko je veliko jaje najmanje ptice na svijetu – samo su neka pitanja na koje su učenici dobili odgovore.

Službeni dio izvanučioničke nastave učenici su završili posjetom Galeriji Klovićevi dvori u kojoj su obišli izložbu Katerina Velika – carica svih Rusa. Šetnjom kroz Gornji grad, Trg svetog Marka i Kamenita vrata učenici su započeli svoje slobodno vrijeme nakon kojeg su se uputili svojoj kući.

Dijana Skrbin Kovačić, prof.

Fotografije u nastavku...