Zlato za astronomiju
Autor: Dijana Marić, 21. 5. 2018.

Državno natjecanje iz astronomije 2018. je održano od 16. do 18. svibnja u OŠ Turnić u Rijeci.
Našu školu predstavljali su: Romano i Petra Randić iz 8.c razreda. Učenici su na pismenom ispitu rješavali problemske zadatke iz astrognozije, gibanja Zemlje i ostalih svemirskih tijela, optičkih instrumenata te fizike gravitacije i osnova nebeske mehanike. Ispred državnog Povjerenstva su „branili“  istraživački rad pod nazivom: „Zemljino magnetsko polje“.

U kategoriji osmih razreda Romano Randić je osvojio 6. mjesto, a Petra Randić 1. mjesto.

Škola domaćin je za prva tri mjesta osigurala medalje, pa je tako naša Petra osim Priznanja osvojila i zlato. Vrijeme u kišnoj Rijeci smo proveli radno, ali i u druženju s drugim učenicima i mentorima iz Hrvatske.

Mentorica: Višnja Tadić, prof.

Fotografije u nastavku...