Međunarodno matematičko natjecanje "KLOKAN BEZ GRANICA"
Autor: Dijana Marić, 24. 5. 2018.

Udruga "Klokani bez granica" međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja Europskih zemalja. Njezin je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Matematički klokan" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

I ove godine učenici naše škole sudjelovali su na natjecanju u pet kategorija (Pčelice, Leptirići, Ecolier, Benjamin i Cadet), te postigli izniman uspjeh.
Dvadeset učenika dobilo je priznanja i nagrade HMD.
Nagrađeni učenici:
Pčelice: Lamont Tyler Jura, Antolić Vito, Glavinić Tin
Ecolie: Batnožić Nina, Dumić Kristina, Gorenak Laura, Dužić Martin
Benjamin: Buntić Jakov, Ivšić Nikša, Porcer Otto, Vujić Tin, Andreani Tibor, Kukoljić Petra, Brodar Tia
Cadet: Malović Luka, Vujnović Marko, Jajčinović Ema, Randić Petra, Španović Iva, Cvanciger Gabrijel.

Čestitamo!

Danijela Medjed - Sertić, prof.