Humanitarni rođendan Daniela Borojevića
Autor: Dijana Marić, 13. 10. 2014.

Daniel Borojević učenik 3.b odjela već drugi puta svoj rođendan obilježava humanitarnom akcijom. Ove godine je svoj 9. rođendan proslavio 20. rujna u KULINU. U dogovoru sa svojim roditeljima odlučio je da će se i ove godine družiti i veseliti  sa svojim školskim prijateljima, ali bez poklona za njega.

U nastavku pročitajte što se dalje dogodilo.

Zar nije lijepo i pohvalno?

učiteljica 3.b odjela Jadranka Janković

Razgovarajući s ravnateljem Crvenog križa Sisak, Danielovi roditelji su doznali da za djecu koja napuštaju Dječji dom Vrbina pokušavaju u Sisku urediti stan koji bi djeca koristila. Stan je još u procesu renoviranja i pri završetku bit će u potpunosti prazan. Za tu djecu potrebne su i određene potrepštine kako bi im život bio ugodniji.

Umjesto poklona za Danilea svi slavljenici su poklonili: ručnike, plahte, čaše, tanjure i sl. Akciji se uvijek uz svoje učenike uključi i učiteljica.

Roditelji su se pismenim putem zahvalili svoj djeci, kao i meni učiteljici, a donaciju su dostavili u Crveni križ Sisak koji je informaciju o tome objavio na FB stranicama, te svim sudionicima napravio zahvalnicu.

23. rujna iz Crvenog križa dobila sam pismo koje je uz mene bilo upućeno i mojim učenicima. Djelatnici Crvenog križa silno su ponosni na svu djecu, istinski se zahvaljuju i raduju saznanju da pored nas žive i druga djeca koja razumiju nevolje drugih koje su ih zatekle i koja su spremna s njima podijeliti neke važne i bitne stvari.

Ove fotografije potvrđuju sve napisano. Zanimljiv i lijep provod u KULINU i dostava donacije u Crveni križ Sisak.