Vijesti iz školske knjižnice
Autor: Dijana Marić, 5. 11. 2014.

U našoj školskoj knjižnici tradicionalno se obilježava Mjesec hrvatske knjige, održavaju se razne aktivnosti. Kao npr. upoznavanje sa prostorom knjižnice i knjižnim fondom. Upoznali smo prvašiće sa njihovim policama i slikovnicama prilagođenima za njihov uzrast. Nakon čitanja bajki Braće Grimm učenici su dobili svoje članske iskaznice i posudili svoje prve knjige. Donijeli su u knjižnicu svoje sličice iz pročitane bajke i te njihove likovne uratke izložili smo na pano. Prvašići su oslikali ono što im se najviše svidjelo u bajci.

Drugi razredi su sudjelovali u razgovoru nakon čitanja Andersenovih bajki. Treći razredi su razgovarali o porukama nakon čitanja basni. Četvrti razredi su pisali sastavke o najdražoj pročitanoj knjizi, a najbolji sastavci će biti izloženi na panou ispred knjižnice. Također će slušati Bakine priče ili priče iz davnih vremena Charlesa Perraulta.

U bajkama je sve moguće kao i u snu. Bajke uglavnom imaju sretan završetak, tako ćemo i mi uživati u slušanju u prostoru knjižnice.

Slavica Kramarić, knjižničarka