Tko je ubio pašteticu?
Autor: Dijana Marić, 27. 4. 2016.

U srijedu 20. travnja u Kristalnoj kocki vedrine pogledali smo predstavu pod nazivom ,,Tko je ubio Pašteticu?˝ kazališta Mala scena iz Zagreba.

Paštetica je popularna radijska emisija za djecu (i mlade) koju vode najbolje prijateljice Marta i Barbara. Zbog ambicija roditelja, ideje slave i zbog prvih ljubavnih brodoloma, njihovo se prijateljstvo pod pritiscima okoline raspada. U jednoj od emisija Ma i Ba ( Marta i Barbara) ulaze u otvoreni sukob tijekom trajanja emisije na radiju koji se prenosi i na njihove mame, te im one zabranjuju rad na radiju. Voditeljica Marina naći će se u neprilici te će se na nju svaliti bijes i nezadovoljstvo glasnih mama i korumpiranog urednika. Marina mora preko noći naći novog voditelja čiju će ulogu preuzeti njezin nećak Lucijan. Djevojke su se odlučile vratiti na radio, a Lucijan im je vratio njihova voditeljska mjesta. Uskoro glavni urednik odlučuje promijeniti ime emisije iz ,,Paštetica˝ u  ,,Mrkvica˝ te daje otkaz djevojkama. Voditeljica Marina je odlučila sama dati otkaz pa s djevojkama odlazi raditi na drugi radio. Na kraju predstave djevojke su se pomirile, voditeljica im je dala još jednu šansu, a zajedno su osnovale i novu radijsku emisiju ,,Mamama ulaz zabranjen˝.

Kada sam tek saznala da se predstava zove ,,Tko je ubio Pašteticu?˝, nisam htjela ići jer mi je naslov bio smiješan i pomalo glupav. Pomislila sam zašto bismo mi u sedmom razredu išli gledati nekakvu ,,Pašteticu˝? Počela sam se smijati, no sjetila sam se onog - ne sudi knjigu po koricama. Na kraju, kad sam pogledala predstavu, nije bila toliko loša kako smo svi mislili. Bilo je smiješno kako su na neki način kritizirali nas mlade. Predstava nije predugo trajala što je bilo odlično. U 55 minuta smo se nasmijali i zabavili.

Una Ibrahimagić, 7.a