Međunarodni dan šuma obilježen u prvom razredu
Autor: Dijana Marić, 22. 3. 2024.

Dana 21. ožujka 2024. obilježili smo Međunarodni dan šuma u našoj školi. U sklopu aktivnosti učenici su imali priliku pogledati prezentaciju o važnosti očuvanja šuma i biološke raznolikosti.

Posebno zanimljiv dio događaja bio je dio posvećen gljivama gdje je naša učenica Marta Vrebac održala informativnu prezentaciju. Kroz njezinu prezentaciju učenici su naučili o različitim vrstama gljiva, njihovom ekološkom značaju te važnosti u održavanju ravnoteže u šumskim ekosustavima.

Nakon prezentacije učenici su imali priliku postaviti pitanja i razgovarati o temi s predavačem. Neka od pitanja su bila: "Ispod kojeg stabla raste najviše gljiva?", "Jesi li ikada vidjela u šumi najotrovniju gljivu?", "Jede li gljiva muhara muhe?"....

Ova interaktivna aktivnost pružila je učenicima priliku da prošire svoje znanje o šumama i biološkoj raznolikosti te ih potaknula na aktivno sudjelovanje u njezinom očuvanju.

Marina Marković Vukmirović, učiteljica