Polaznici Građanskog odgoja i obrazovanja posjetili Kuću ljudskih prava
Autor: Dijana Marić, 18. 4. 2024.

Učenici 5., 6., 7. i 8. razreda polaznici Građanskog odgoja i obrazovanja i učenici predstavnici Dječjeg gradskog vijeća učenika grada Siska dana 16. travnja 2024. godine posjetili su Kuću ljudskih prava u Zagrebu.

Kuća ljudskih prava je organizacija za promicanje ljudskih prava i temeljnih sloboda. Učenici su sudjelovali u debati o govoru mržnje, slobodi mišljenja i izražavanja. Na temu Govor mržnje (i sloboda izražavanja) na internetu učenici su odradili kvalitetnu i edukativnu radionicu u skupinama i osmislili društvene mreže.
Na samom kraju naučili su prepoznati elemente govora mržnje, reagirati na "govor mržnje", važnost "zdravog društva" i koliko su "riječi moćne".

Nikolina Strugačevac Bizjak, učiteljica
Miša Majkić Vukčević, učiteljica