Dan ružičastih majica u prvim razredima
Autor: Dijana Marić, 28. 2. 2024.

Danas smo u našoj školi obilježili Dan ružičastih majica suradnjom učiteljica i učenika prvih razreda kako bi potaknuli svijest o nenasilju.

Učenici su pogledali edukativni video o različitim oblicima nasilja kako bi bolje razumjeli njegove posljedice i kako se nositi s njima te smo nakon videa napravili znak o nenasilju.

Učiteljica Radojka Kozina je održala inspirativno predavanje o važnosti mirnog rješavanja sukoba i poštovanja različitosti među učenicima.

Posebno je bila zapažena aktivnost u obliku igre "Graničar" koju su svi prvašići zajedno odigrali. Ova igra potiče timski rad, međusobno povjerenje i suradnju te je bila izvrsna prilika za djecu da primijene naučene lekcije o nenasilju u praksi.

Cilj ovih aktivnosti bio je potaknuti učenike na promišljanje o važnosti prijateljstva, poštovanja i podrške među sobom te ih osnažiti da budu promicatelji pozitivnih vrijednosti u svojoj školi i zajednici. Ovaj Dan ružičastih majica ostavio je dubok i trajan dojam na sve nas, podsjećajući nas na važnost izgradnje sigurnog i poticajnog okruženja za sve učenike.

Učiteljice: Radojka Kozina,
Željka Kleković Brajenović, Marina Marković Vukmirović