Obilježavamo 150. godišnjicu rođenja Ivane Brlić-Mažuranić
Autor: Dijana Marić, 18. 4. 2024.

U mjesecu travnju tradicionalno obilježavamo Međunarodni dan dječje knjige, Dan hrvatske knjige, Svjetski dan knjige i autorskih prava te Noć knjige. Ove godine travanj je u znaku najznačajnije hrvatske književnice, hrvatskog Andersena, slavenskog Tolkiena, cijenjene Ivane Brlić-Mažuranić, rođene 18. travnja 1874. u Ogulinu.

Zahvaljujući Likovnoj skupini i učiteljici Irini Đurić škola je poprimila izgled Striborove šume, na katu škole izloženi su radovi učenika prvih i trećih razreda koje su na rad potaknule učiteljica Bojana Štimac i učiteljica mentorica Željka Kleković Brajenović. Ovu "Izložbu u nastajanju", kako smo je nazvali, popunjavat će likovni radovi učenika koji će nakon različitih aktivnosti nastajati sve do kraja mjeseca.

S likom i djelom autorice učenike 4. i 5. razreda upoznala je knjižničarka prezentacijom i izložbom edukativnih plakata te izdanja djela iz fonda školske knjižnice, nakon čega je uslijedio posjet Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog na operu Regoč. Glazbeno putovanje za učenike, razrednice i pratnju organizirala je učiteljica glazbene kulture Elia Bratić.

Učenici petih razreda i njihova učiteljica Blaženka Krstičević uključili su se u literarni natječaj Hrvatske udruge školskih knjižničara "Svijet kao začarana šuma2.

Ivanin rođendan slavimo i dalje, programom koji će se odvijati u okviru manifestacije Noć knjige.

Program događanja pratite na stranici školske knjižnice i stranici manifestacije Noć knjige, letak potražite u prilogu.

Iva Dužić, knjižničarka