"Sretno djetinjstvo za svu djecu"
Autor: Dijana Marić, 13. 4. 2016.

U svom redovnom radu dječji vijećnici Grada Siska provode programe i aktivnosti za djecu koje im omogućuju ostvarivanje dječjih prava, a posebno prava na izražavanje mišljenja o svim temama koje se na njih odnose. U sadašnjem sazivu, dječji gradski vijećnici provode projekt „Uči i 'šeraj' toleranciju“. Jedan od ciljeva ovog projekta je i ostvarivanje humanosti kroz suradnju, solidarnost, suosjećanje i poštivanje dostojanstva svake osobe.

Slijedom navedenog, a u dogovoru s koordinatorom  UNICEF-a, Shanonnom Hayesom, Dječje gradsko vijeće Grada Siska pokreće akciju „Sretno djetinjstvo za svu djecu“.

Započevši ovu akciju, izradili su čestitke s porukama i crtežima za djecu izbjeglice pod geslom „Moj prijatelj-dijete izbjeglica“. Akciju su pokrenuli kako bi ublažili patnju djece izbjeglica želeći da oni osjete da nisu sami, da shvate da je njihova situacija samo prolazna te da ih negdje čeka sretno djetinjstvo.

Naši učenici  darovali  su pribor za pisanje, blokiće, bojanke, bilježnice ili neku malu igračkicu, paketići će biti podijeljenji djeci u kampu u Slavonskom brodu.

Učenice Klara Perković i Nika Podić predstavljaju našu školu u Dječjem gradskom vijeću Grada Siska.