Bolje ocjene? :)
Autor: Dijana Marić, 24. 5. 2010.

Mali savjetnik za bolje ocjene

Školska je godina pri kraju i svi se vesele najduljim praznicima - ljetnim! More, sunce, dugi dani i puno igre je pred vama. A hoće li roditelji biti zadovoljni time kako ste završili školsku godinu?

Ako dosad niste dali sve od sebe da popravite ocjene, zadnji je čas da to učinite. Nemojte dozvoliti da vam ljeto pokvari vlastita lijenost. Kako biste se uhvatili ukoštac s lošim ocjenama i izvukli najbolje, evo nekoliko malih savjeta...

► Zagrijte stolicu i primite se učenja. Kratko i jasno, bez toga nema nikakvih rezultata!

► Napravite raspored učenja predmeta. Učitelji vam vjerojatno najavljuju kada će biti posljednji testovi i ispitivanja pa se pripremajte tim redom.

► Ako vam za neki od predmeta nije jasno kako učiti, pitajte učitelja što se očekuje od vas. Iako vam se to čini neobično, brže ćete naučiti gradivo ako znate kako mu pristupiti.

Tražite pomoć od ukućana i prijatelja. Npr. predmete poput matematike morate shvatiti da biste mogli rješavati zadatke.

►Nemojte kriti roditeljima ako ste u problemima s ocjenama jer će se sve saznati na kraju.

Stisnite zube i dajte sve od sebe da bi ocjene bile što bolje.
I sami ćete biti sretniji i zadovoljniji.

Izvor: tportal/klinici