Učenik 3.c razreda Sergej Vujaklija uspješan na natječaju „Da imam čarobni štapić!“
Autor: Dijana Marić, 8. 1. 2020.

Krajem prošle godine, u sklopu dodatne nastave iz Hrvatskog jezika, učenici 3.c razreda sudjelovali su na natječaju „Da imam čarobni štapić!“

Na natječaj su nas pozvali dječji gradski vijećnici, članovi Dječjeg gradskog vijeća grada Siska. Predložili su aktivnosti s naglaskom na aktualnim izazovima koji se nalaze pred djecom 21. stoljeća ( zaštita okoliša, siromaštvo, tolerancija, vršnjački odnosi itd.). Sergej je odlučio izraziti svoje mišljenje o potrebi recikliranja kroz sastavak. I uspio.

Njegov je rad odabran i uvršten među nekolicinu najoriginalnijih radova. Nagrađeni učenici prisustvovali su svečanoj sjednici Dječjeg gradskog vijeća u utorak, 7. siječnja 2020. u gradskoj Vijećnici. Kako Sergej doživljava spas planeta kroz recikliranje, možete pročitati u prilogu.

Bravo  Sergej!!!

Bojana Štimac, učiteljica

Da imam čarobni štapić

Da imam čarobni štapić ispunjavao bih reciklirane želje. Uveo bih recikliranje kao nastavni predmet u sve škole. Učio bih djecu da ne koriste plastiku i da više pješače.

Da imam čarobni štapić živio bih s prijateljima u kućici na drvetu. S terase bih gledao tvornice i dim iz dimnjaka pretvarao u cvijeće. Zalagao bih se za korištenje solarne energije. Automobili, strojevi, bicikli, tvornice, sve bi se pokretalo na solarnu energiju. Čarobnim strojem očistio bih rijeke i sačuvao okoliš od zagađenja. Ali znajte, sakrio bih svoj čarobni štapić i upotrebljavao ga po potrebi. Taj bi čarobni štapić činio dobra djela kada bi to svijetu bilo potrebno.

I tada bi Zemlja bila jako lijepa i sretna!

Sergej Vujaklija, 3.c