Natjecanje podmlatka Hrvatskog Crvenog križa
Autor: Dijana Marić, 10. 3. 2020.

7. ožujka 2020. godine naša je škola po prvi puta imala ekipu učenika koji su sudjelovali na natjecanju pružanja prve pomoći. Riječ je o drugačijem natjecanju jer vještine prve pomoći koje učenici nauče, mogu primijeniti u različitim životnim situacijama.

Natjecanje uključuje i pisanu provjeru o povijesti ovog Pokreta te nekoliko radilišta u kojoj su naše Nina Batnožić, Hela Arabadžić, Matea Anušić, Mia Golić, Kristina Dumić i Karla Korečić uspješno pružile prvu pomoć osobama koje su imale unutarnji prijelom, šok, posjekotine, napad astme, bile u besvjesnom stanju, s opeklinama 2. stupnja, uganućem, napadom panike, ogrebotinama.
Čestitamo našim učenicama na 3. plasiranom mjestu za osnovne škole.

Đurđica Friš
Voditeljica Kluba podmlatka OŠ Viktorovac