Plavi medo i njegovi prijatelji u 1.c
Autor: Dijana Marić, 10. 3. 2020.

Knjižničarka Iva je nekoliko dana za redom učenicima 1.c razreda otkrivala dio priče o dječaku Svemiru i njegovom plavom medvjediću. S knjižničarkom u razred je dolazio i Plavi medo, lutka za ruku. Učenici su s nestrpljenjem iščekivali novi dan, Plavog medu i nastavak priče.
Plavi medo, lutka za ruku, postao je omiljeni gost u razredu te su Zadrugari odlučili izraditi lutke za ruke plavoga mede i njegovih prijatelja. Prvačići su nakon kratke priče o prijateljstvu i neostvarenim željama odabrali lutku plavog, rozog, zelenog, točkastog, ljubičastog medvjedića te raznim detaljima izradili svog medvjedića.
Na stolu se pronašlo komadića filca, gumbića, trakica, mašnica, čipkica... a dječje rukice su izrezivale i krojile detalje za medu.

Kreativno stvaralaštvo i veselje vladalo je u učionici 1.c razreda!
Tako je Plavi medo iz priče Silvije Šesto „Uhvati mi plavog medu“ dobio još 25 novih prijatelja medvjedića koji će svaki dan pričati nove priče i razvijati dječju maštu.

Učiteljica Željka Kleković Brajenović