"Klokan bez granica"
Autor: Dijana Marić, 1. 6. 2010.

Rezultati
Međunarodnog matematičkog natjecanja
"Klokan bez granica"
održanog 25. ožujka 2010.g.

"Klokani bez granica"

Udruga "Klokani bez granica" međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja Europskih zemalja.
Njezin je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Matematički klokan" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Međuarodno matematičko natjecanje  "Klokan bez granica" 2010.

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva 25. ožujka 2010. godine u 12 sati i 30 minuta održano je  Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica".

U isto vrijeme s približno istim zadacima natjecali su  se učenici u Austriji, Belgiji, Bjelorusiji, Brazilu, Bugarskoj, Kataloniji, Kazahstanu, Cipru, Češkoj, Ekvatoru, Estoniji, Finskoj, Francuskoj, Grčkoj, Gruziji, Njemačkoj, Mađarskoj, Italiji, Kazahstanu, Latviji, Litvi, Makedoniji, Meksiku, Moldaviji, Nizozemskoj, Norveškoj, Pakistanu, Paragvaju, Poljskoj, Portoriku, Rumunjskoj, Rusiji, Srbiji, Slovačkoj, Sloveniji, Španjolskoj, Švedskoj, Švicarskoj, Ujedinjenom kraljevstvu Velike Britanije i sjeverne Irske, Ukrajini, Sjedinjenim Američkim državama, Venezueli i Hrvatskoj.
U te 42 zemlje svijeta natjecalo  se više od 6 000 000 sudionika, što ovo natjecanje čini najvećim školskim natjecanjem svijeta.

Motto igre - natjecanja "Matematički klokan" je: bez selekcije, eliminacije i finala.

Nagrađeni učenici:

Leptirići:   Matija Jurišić