Ovako bih ja – bez nasilja!
Autor: Dijana Marić, 25. 5. 2020.

Zahvaljujući projektu „Ovako bih ja - bez nasilja!“ koji je osmišljen u Osnovnoj školi Viktorovac, a provodi se zahvaljujući sredstvima Ministarstva znanosti i obrazovanja, u našoj je školi uređen novi kutić za odmor i druženje. Kutić u prostoru ispred školske knjižnice obuhvaća novi namještaj i policu namijenjenu literaturi o nenasilju koja je uvrštena u knjižnični fond sredstvima iz projekta.

Cilj projekta „Ovako bih ja – bez nasilja“ jest kontinuirano provoditi edukaciju o nenasilnom ponašanju i nenasilnom rješavanju sukoba različitim kreativnim i obrazovnim aktivnostima poput aktivnog slušanja, razgovora, postavljanja pitanja, čitanja, risanja, pisanja, oblikovanja, izrade lutaka, snimanja videouradaka, izrade slikovnice.

Edukativni materijali, slikovnice i literatura dostupni su svim učenicima i djelatnicima škole. U virtualnim učionicama i virtualnoj knjižnici učenike se upoznaje s literaturom koja promiče nenasilje.

Iako su aktualni epidemiološki uvjeti uzrokovali promjene u tijeku provođenja projekta, planirane aktivnosti provodit će se do kraja školske godine na način prilagođen situaciji, a naš nenasilni kutić ostaje trajni podsjetnik na moto ovoga projekta „Ovako bih ja – bez nasilja!“.

učiteljica mentorica Željka Kleković-Brajenović,
školska pedagoginja Dijana Sanković-Strugačevac