Edukacija prve pomoći
Autor: Dijana Marić, 23. 10. 2020.

22. listopada 2020. godine, učenici Kluba podmlatka Crvenog križa naše škole sudjelovali su na edukaciji iz osnova pružanja prve pomoći u prostorijama Gradskog društva Crvenog križa Sisak. Edukaciju su proveli djelatnici Gradskog društva Crvenog križa Sisak, a poštujući epidemiološke mjere te noseći zaštitne maske.

Učenici 6.b i 6.c razreda naučili su pravila komunikacije sa službenicima žurnih brojeva, kako se osigurava mjesto nesreće, kako pomoći osobi koja ima krvarenje iz nosa, što učiniti s ogrebotinama, oteklinama ili stranim tijelima u ruci te kako pomoći osobi koja je izgubila svijest. Učenici su vježbali imobilizaciju ruke.

Lara Boltužić, Leon Dragičević, Lara Kiš, Nika Malčić, Ema Rupčić, Talia Šeputić, Katja Pejnović, Niko Palaić, Filip Solomun, Klara Kolar, Tin Kral i Tara Pereković organizirat će vršnjačku edukaciju u svojim razrednim odjelima u cilju posvješćivanja važnosti ove teme jer je pomaganje dužnost svake osobe.

Voditeljica Kluba podmlatka Crvenog križa
Đurđica Friš