Online natjecanje o poznavanju Hrvatskog sabora
Autor: Dijana Marić, 15. 3. 2024.

Osnovna škola Viktorovac sudjelovala je 8. 3. 2024. na X. po redu online natjecanju o poznavanju Hrvatskog sabora kojega je na državnoj razini organizirala Saborska Služba za građane.

U konkurenciji 51 osnovne škole, naša škola osvojila je 11 mjesto. Školu je na natjecanju predstavljao tročlani tim u sastavu Lovro Pejnović, Ivan Pavešić i Lukas Tušar – svi učenici 8.a, pri čemu je svaki učenik u timu imao svoju zamjenu. Ove godine zamjene su bile Cvita Nekić, Stela Novak i Vlatka Panjković – sve učenice 8. a razreda. Učenike je pripremala nastavnica povijesti i geografije Dijana Skrbin Kovačić. U svojim informatičkim učionicama učenici su  odgovarali na 30 pitanja za što su imali na raspolaganju 30  minuta.

Možemo s ponosom reći kako su pokazali veliko znanje o povijesti Hrvatskog sabora te o pravima i dužnostima saborskih zastupnika. Učenici tročlanog tima dobit će pohvalnice Hrvatskog sabora, dok će škole i mentori dobiti zahvalnice Hrvatskog sabora.

Dijana Skrbin Kovačić, prof.