Pozdrav školi uz Pepeljugu
Autor: Dijana Marić, 17. 9. 2010.

Gradsko kazalište Doma kulture KKV
već duži niz godina organizira za polaznike prvih razreda osnovnih škola  program nazvan POZDRAV ŠKOLI upriličivši  uvijek neku od zanimljivih  kazališanih predstava za njihov uzrast.

Kako prvašići niti ove školske godine ne bi ostali uskraćeni za prekrasan kazališni doživljaj Dom kulture Sisak izveo je predstavu Pepeljuga.

Ovu bajku o dobroj i hrabroj djevojci koja nakon očeve smrti u svojoj kući postaje sluškinja maćehi i zlim polusestrama, a ipak s osmijehom izvršava svoje obaveze uz pomoć malenih prijatelja miševa, na pozornicu su prenijeli plesači Plesnog studija Doma kulture Sisak.

Od premijerne izvedbe 2004. godine pa do danas Pepeljugu su imala priliku vidjeti i djeca na mnogim svjetskim festivalima, a u Bečeju na 51. Majskim igrama nagrađena je i nagradom Zlatni paž.

Predstava Pepeljuga na programu je bila u utorak 14. rujna 2010. kojoj su prisustvovali i naši prvašići.