Izvanučionička nastava u grad Vukovar - grad heroj
Autor: Dijana Marić, 15. 2. 2024.

Na dvodnevni izlet u Vukovar osmaši iz Viktorovca krenuli su u utorak, 13. veljače 2024. Uz nekoliko stajanja i veselog druženja u busu, brzo smo stigli u Vukovar. Prvo je na programu bilo zanimljivo predavanje o Domovinskom ratu, zatim su nam pokazali kako izgledaju mine, puške, bombe. Posjetili smo: Memorijalni centar Vukovar, Muzej Vučedola, samostan i crkvu sv. Filipa i Jakova, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, Ovčaru i Spomen dom Ovčara, Trpinjsku cestu, Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, te na kraju i Vukovarsku bolnicu.

Na kraju ovog kratkog izleta, odigrali smo Kviz mira u rodnoj kući Lavoslava Ružičke. Baš nam je bilo lijepo, zanimljivo, poučno, ali i emotivno. Stekli smo još znanja o Domovinskom ratu i Bitci za Vukovar pa nam je sad puno jasnije koliku je žrtvu Vukovar podnio za Hrvatsku.

Naša škola osvojila je drugo mjesto na Kvizu mira, a školu su predstavljali učenici Tin Glavinić i Gregor Nikolić.

Fotografije u prilogu!

Stela Novak, 8.a