Cvjetni korzo
Autor: Dijana Marić, 8. 5. 2024.

Cvjetni korzo održan je 6. svibnja 2024. šetnjom učenika prvih i drugih razreda od Holandske kuće do novouređenog Šetališta Vladimira Nazora. U sklopu pripreme za Cvjetni korzo i proslavu 90. godišnjice Starog mosta, održana je radionica na kojoj su učiteljice prvih razreda oslikavale kišobrane. Motiv oslikan na kišobranima bio je Stari most, a tema radionice Maslačci ispod Starog mosta. Kako bi radionica bila moguća, roditelji su pružili svoju podršku donirajući kišobrane i izradom kape u obliku maslačka koju su učenici nosili na Cvjetnom korzu.

Svaki kišobran je unikatan, ali i oslikan s istim entuzijazmom i ljubavlju prema gradu i njegovoj povijesti.

Ovom radionicom imale smo priliku promovirati kulturnu baštinu našeg grada kroz umjetnički izraz. Kišobrani oslikani motivima Starog mosta nošeni su na Cvjetnom korzu kao dio proslave 90. godišnjice Starog mosta, čime se dodatno ističe važnost ovog simboličnog spomenika.

Kišobrani, osim što će nas štititi od kiše, također će kasnije služiti kao simbol ponosa i zajedništva u obilježavanju važnog jubileja za grad. Ova inicijativa pokazuje važnost suradnje između obrazovnih institucija, roditelja i lokalne zajednice u promicanju kulture i povijesti.

Fotografije u prilogu!

Učiteljice prvih razreda