Smotra učeničkih zadruga Sisačko-moslavačke županije
Autor: Dijana Marić, 15. 5. 2024.

Smotra učeničkih zadruga Sisačko-moslavačke županije održana je 9. svibnja 2024. godine u OŠ "Braća Bobetko" u Sisku. Na smotri su sudjelovale 22 učeničke zadruge osnovnih i srednjih škola.
Zadrugarke Katja Mirilović, Lota Njavro, Nika Lončar i Ena Ulaković predstavile su učeničku zadrugu VikSi kokedamama i oslikanom keramikom uz stručno vodstvo mentorica Gordane Glavinić i Željke Kleković Brajenović.

Prvi put naši zadrugari su se predstavili kokedamama u kombinaciji s keramikom oslikanom cvijećem na tanjurićima, šalicama i žlicama. Svojim unikatnim i posebnim proizvodima privukli smo znatiželjne poglede i dobili pohvale za svoju originalnost i kvalitetu proizvoda.

Stručno povjerenstvo prema kriterijima vrednovanja odlučilo je da je učenička zadruga VikSi zaslužila 4. mjesto u svojoj županiji.
Čestitamo svim zadrugarima koji su sudjelovali u izradi ovih proizvoda jer samo zajedništvo uz kreativno stvaralaštvo može dovesti do uspjeha.

Prikaz praktičnog rada možete pogledati na poveznici: Izrada kokedame

Fotografije u prilogu!

Željka Kleković Brajenović, UZ VikSi