Viktorovčani na Smotri LiDraNo
Autor: Dijana Marić, 7. 2. 2024.

Smotra literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva održava se svake godine na školskoj, gradskoj, županijskoj i državnoj razini u više stvaralačkih kategorija. Ove godine su učenici naše škole i njihove mentorice uključeni u sve kategorije Smotre.

Učenice Julia Gladulić i Melinda Roksa s mentoricom Blaženkom Krstičević te učenice Ema Skender i Mia Zrakić s mentoricom Tatjanom Matijević okušale su se u literarnom izričaju. Istaknuo se rad Melinde Roksa koji je predložen za gradsku te rad Mije Zrakić koji je predložen za županijsku razinu Smotre.

U kategoriji samostalnih novinarskih radova za županijsku smotru su predloženi putopis Borne Kolića i intervju Matilde Bjelica. Školski list s glavnom urednicom Stelom Novak bit će prijavljen na županijsku Smotru. Mentorica novinarima je knjižničarka Iva Dužić.

Na gradskoj Smotri LiDraNo koja je održana 6. veljače 2024. u OŠ Budaševo-Topolovac-Gušće u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa nastupile su učenice Lea Breyer, Lota Panjković, Nika Trkulja, Petra Dužić, Matilda Bjelica i Dora Dejanović čije je kazivanje pjesme "Preboljet ću te“ Tee Benčić Rimay" osvojilo članove prosudbenog povjerenstva te je upućena na županijsku Smotru. Učenice je za nastup pripremala mentorica Danijela Đukić.

Niti kategorija skupnih scenskih nastupa nije izostavljena. Polaznici Dramske skupine koju vodi mentorica Iva Dužić - Dora Dejanović, Matilda Bjelica, Korina Dobrečević, Tea Boltužić, Luka Ramić, David Mikulić, Ali Odobašić i Rayen Mehinović izveli su predstavu Tajna škola za tajne agente, a naši najmlađi glumci – Magda Breyer i Borna Begić te njihova mentorica Nikolina Strugačevac Bizjak ostvarili su zapažen nastup i predloženi su za sljedeću, županijsku razinu.

Uz čestitke svim sudionicima, svima za koje natjecanje još nije završeno želimo mnogo uspjeha!
Novinarske i literarne radove pročitajte u VikSiju!

Tim LiDraNo