Posjet Edukacijskom centru Hrvatskog crvenog križa u Zagrebu
Autor: Dijana Marić, 8. 2. 2024.

Još jednom su učenici polaznici Građanskog odgoja i obrazovanja i Kluba podmlatka Crvenog križa posjetili Edukacijski centar Hrvatskog crvenog križa u Zagrebu kako bi sudjelovali u parlaonici na temu Razvoj demokratske kulture i prihvaćanje različitosti.
Osim parlaonice učenici su u obilasku prostora Crvenog križa u Zagrebu, upoznati s povijesti pokreta Crvenog križa, saznali kako pripremiti ruksak za krizne situacije te pogledali kratki film "Reci: Ne!"

Europolove kampanje protiv online iskorištavanja djece pomoću kojeg su se prisjetili pravila kojih se potrebno držati kako bi internet bio ugodno i sigurno mjesto, ali i što učiniti ako im se dogodi nešto negativno na internetu. Na samom kraju susreta gledali su kratki film "Share the story" o teškom životnom putu jednog migranta.

Učiteljice:
Nikolina Strugačevac Bizjak,