Terenska nastava: POSJET KEKSARI SWISSLION
Autor: Dijana Marić, 6. 4. 2009.

Napisala: Nina Kalabić 3.a

POSJET KEKSARI SWISSLION

Posjeta keksari Swisslion bio je terenska nastava. Posjetili smo je jer smo iz prirode i društva učili o gospodarstvu Sisačko - moslavačke županije. U posjet su išla dva razreda: 3.a sa svojom učiteljicom Radojkom Kozina i 3.b sa svojim učiteljem Mirkom Tomazinićem. Keksara Swisslion nalazi se u Sisačko - moslavačkoj županiji u gradu Sisku. Jedina je keksara u Republici Hrvatskoj.

Prije nego što smo ušli u proizvodni pogon, dali su nam posebne kape radi higijene. Pokazali su nam stroj za pravljenje tijesta. Bio je jako bučan. Poveli su nas do stroja za pravljenje biskvita i čak su nas i ponudili ohlađenim biskvitima. Vidjeli smo kako biskviti putuju na traci do strojeva koji su ih čudno slagali. Polako su stizali do stroja gdje su im stavljali žele i čokoladu pa kroz tunel gdje su se ohladili. Tu su nas ponudili "jafićima".

Svi smo dobili po 1 ili 2 kutije keksa. Baš je bilo slatko i zabavno.

Nina Kalabić 3.a